17507 Tesák

17507 Tesák

Dne 29.10.2022 nalezen pes uvázaný u stromu společně s fenou v Lesoparku u Šídlováku v Plzni.

15.11.2022 Tesák je mladý, cca 3-4 roky starý , krásně zbarvený kříženec staforda. Zpočátku zkouší co si může dovolit, ale je potřeba mu nastavit pravidla. Určitě pro zkušeného človíčka, který bude důsledně a  s láskou vychovávat 25 kg psíčka.-)). Asi neznal vodítko, ani náhubek. V lese zpočátku tahá, kouše do vodítka. Postupně začíná chápat, že vodítko není na kousání.. Tety v útulku ho dosti naučily a Tesáka to začalo bavit. Bude potřeba několik vycházek. Vhodnější umístění psa by byl domek se zahradou, kde se vyřádí. A nebo potom človíčka, který je akční, vycházky, cvičák, turistika apod. Je potřeba, aby měl Tesák pohyb….

07.12.2022 Tesáka čeká kastrace, a poté by mohl najít nový domov. Na procházky pouze s košíkem, protože dosti řeší okolí a vše co vidí. Jednoho zájemce tu měl, ale bohužel to nevyšlo. Tesák se do zájemce pustil. Asi se  mu nelíbil a s budoucím páníčkem si nepadli do oka. Pro člověka, který má  zkušenosti.  Tety v útulku s ním nemají žádný problém. Tesák rychle pochopí, co si může ke každému dovolit.. Není vhodný k dětem…

19.01.2023 – Tesák se  po kastraci krásně zahojil a možná mu zákrok pomohl v zlepšení jeho chování. Začíná být někdy milý, a poslušný. V útulku mu tety nastavily pravidla a trénují poslušnost. V kotci je klidný, sedí a čeká až půjde na procházku. A i když vás vítá a vrtí ocáskem, je schopný kousnout. Stále platí pro zkušeného zájemce, který je pejskař a bude s ním chodit, třeba na cvičák a s láskou se bude Tesákovi věnovat. Není vhodný k dětem!!!

Informace na tel.: 724 317 314